kediler için göz damlası, yavru kedilerde hangi göz damlası kullanılmalı?

Kedimiz var yada bir yavrumuz gözü akıp duruyor. Acaba hangi göz damlalarını kullanmalıyız?

Eğer kedi gözünü hiçaçamıyorsa içerisinde başka bir kedi tarafından çizilmiş, hasar görmüş bir yer var mı yok mu anlamamız biraz güç. Bu durumda içinde kortikosteroid bulunan bir damla damlatmamız tehlikeli olur çünkü o gözü kaybedebiliriz.

neokort vetas goz damlasi 150x150 kediler için göz damlası, yavru kedilerde hangi göz damlası kullanılmalı?Neo-kort içinde neomisin ve steroid bulunduran bir göz damlası ve ödemli göz enfeksiyonlarında çok iyi sonuç verir. Ama kedi yavrusunun annesi yoksa ve çapaklanan gözlerini silecek bir kimsesi yoksa, göz çapağı kuruyup sivri kenarı gözüne zarar vermiş olabilir. Bu durumda steroid göz damlasını kullanmamış çok tehlikeli olacaktır.

Peki bu durumda steroidsiz göz damlası olarak ne kullanmalıyız?

 

gentavet vetas goz damlasi 150x150 kediler için göz damlası, yavru kedilerde hangi göz damlası kullanılmalı?Gentavet adında içinde aminoglikozidlerden gentamisin bulundıran bu göz damlası ödemsiz ve yaralı göz enfeksiyonlarında güvenle kullanılabilir.

 

Veteriner hekim muayenesinden geçip önerilen göz damlasını kullanmak daha doğru bir karar olacaktır.

Related Posts

    No related posts found

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>